Vorige week vond op het SS Rotterdam het evenement Hyper ’25 plaats, georganiseerd door Incentro. Dit evenement stond volledig in het teken van hyperautomatisering, AI en de opkomende trend Business Orchestration and Automation Technologies (BOAT). In deze videoreportage bespreekt de redactie van Rocking Robots de belangrijkste inzichten en trends die op Hyper ’25 aan bod kwamen met experts uit de industrie.
Floris Weegink (Incentro) besprak hoe organisaties onderscheid kunnen maken tussen technologische hype en daadwerkelijke waarde. Gavin Guinane (Glean) ging in op de rol van AI-gestuurde enterprise search in het verbeteren van productiviteit en besluitvorming. Raffaello Lepratti (Mendix) lichtte toe hoe IoT en low-code technologieën operationele processen efficiënter kunnen maken.
Daarnaast benadrukte Bastian Körber (Camunda) de impact van Process Orchestration bij digitale transformatie en AI-integratie. Markus Zirn (Workato) ging dieper in op de rol van AI-agents en digital twins binnen end-to-end procesautomatisering. Guy van Wert (UiPath) besprak hoe intelligente automatisering bedrijven kan ondersteunen in het optimaliseren van workflows en besluitvormingsprocessen.\
Een belangrijke rode draad door het congres was de balans tussen technologie en mens. De adoptie van AI en geavanceerde automatisering vraagt niet alleen om technologische innovatie, maar ook om strategisch governance, datastrategieën en effectieve implementatie binnen organisaties.